همه چیز درباره CGFNS

CGFNS

CGFNS چیست؟

CGFNS (Commission on Graduates of Foreign Nursing Schools – کمیسیون فارغ التحصیلان  دانشکده های پرستاری خارجی) سازمانی غیر انتفاعی است که در راستای تأیید صلاحیت دانش آموختگان و متخصصان خارجی حوزه بهداشت و درمان از جمله پرستاران، برای دریافت گواهی U.S. licensure  و مجوز فعالیت در ایالات متحده فعالیت می کند.  

این سازمان سه نوع خدمات مختلف ارائه می دهد. یکی از این خدمات برای اداره INS ایالات متحده (اداره مهاجرت و تابعیت آمریکا)، جهت دریافت ویزای کاری مورد نیاز است. خدمات دیگر این سازمان اغلب برای کار کردن به عنوان پرستار در ایالت های مختلف مورد نیاز است. این خدمات برای اکثر انجمن های پرستاری ایالتی در ایالات متحده مورد نیاز است. اولین برنامه، خدمات صدور گواهینامه (CP) است. دومین برنامه خدمات ارزیابی مدرک تحصیلی (CES) است. سومین برنامه خدمات اعتبار سنجی و ارزیابی مدارک شناسایی و تحصیلی (CVS) است. در نهایت چهارمین برنامه، خدمات Visa Screen است. 

آیا CGFNS برای آزمون NCLEX مورد نیاز است؟

برنامه صدور گواهینامه CGFNS برای شرکت در آزمون NCLEX مورد نیاز است. این گواهینامه به عنوان معیاری برای تأیید صلاحیت متقاضی جهت شرکت در آزمون NCLEX توسط تقریباً دو سوم انجمن های پرستاری در ایالات متحده پذیرفته شده و مورد قبول است. آزمون NCLEX-RN برای دریافت مجوز فعالیت در ایالات متحده آمریکا و کانادا الزامی است.

آیا این دو گواهینامه یکسان هستند؟

آزمون تعیین صلاحیت جهت شبیه سازی امتحان NCLEX در نظر گرفته شده است و به شما کمک می کند تا برای قبولی در آزمون NCLEX آمادگی لازم را کسب کنید. بدین ترتیب می توانید برای رفع نقاط ضعف خود مطالعه کرده و با آمادگی بیشتری جهت قبولی در آزمون NCLEX شرکت کنید.

چه کسانی به این گواهینامه نیاز دارند؟

گواهینامه  CGFNS توسط وزارت امنیت داخلی ایالات متحده آمریکا تأیید شده است. این کار برای قانونی شناختن و تأیید اعتبار 9 حرفه خارجی مختلف در حوزه بهداشت و درمان از جمله پرستاری، جهت دریافت ویزای کار انجام شده است.

فرآیند CGFNS چگونه صورت می گیرد؟

این برنامه دارای سه بخش اصلی است:

  • بررسی اعتبار مدارک تحصیلی پرستاران، ثبت نام و دریافت مجوز؛
  • آزمون تعیین صلاحیت یا همان تست یک روزه تعیین سطح دانش پرستاری؛
  • آزمون بررسی مهارت زبان انگلیسی.

آیا این سازمان دولتی است؟

این سازمان در سال 1977 به منظور بررسی اعتبار و صلاحیت پرستارانی که متقاضی مهاجرت هستند تأسیس شد. سازمان بین المللی CGFNS در فیلادلفیا مستقر شده است. این مجموعه سازمانی غیر انتفاعی بی طرف در زمینه مهاجرت است که با افتخار به عنوان بزرگترین سازمان جهانی تعیین صلاحیت حرفه های پرستاری و سایر حرفه های مرتبط به حوزه بهداشت و درمان فعالیت می کند.

سوابق برای چه مدت زمانی در این سازمان نگهداری می شود؟

CGFNS به صورت خودکار نسخه الکترونیکی تمامی اسناد متقاضی را برای 4 سال از تاریخ آخرین تقاضا (این مدت زمان برای متقاضیان Visa Screen 5 سال است) ذخیره می کند. تمامی مدارک بعد از گذشت این مدت زمان به صورت خودکار از سیستم حذف خواهد شد.

تفاوت بین CGFNS و NCLEX  چیست؟

آزمون صدور مجوز شورای ملی NCLEX  آزمونی است که صلاحیت شما را به عنوان یک پرستار سطح پایه برای شروع فعالیت در ایالات متحده آمریکا تعیین می کند. CGFNS تمامی خدمات مورد نیاز و ضروری برای پرستاران تحصیل کرده خارجی را فراهم کرده است تا تمامی مراحل برای فعالیت قانونی به عنوان یک پرستار در ایالات متحده آمریکا را انجام دهند.

آیا این گواهینامه برای NCLEX نیاز است؟

آزمون تعیین صلاحیت برای برخی از انجمن های ایالتی آمریکا قبل از شرکت در آزمون NCLEX الزامی است. نتیجه آزمون CGFNS می تواند یک پیش بینی عالی از وضعیت عملکرد هر پرستار در آزمون اصلی یعنی NCLEX باشد. همچنین این آزمون تمامی انتظارات دولت فدرال ایالات متحده را برای دریافت ویزای کاری برآورده می کند.

معنی کامل CGFNS چیست؟

CGFNS (کمیسیون فارغ التحصیلان  دانشکده های پرستاری خارجی) آزمونی است که در آن میزان دانش و درک داوطلبان از رشته پرستاری در ایالات متحده بررسی می شود.

چه کسانی به این گواهینامه نیاز دارند؟

برنامه صدور گواهینامه Cgfns به صورت یک برنامه سه بخشی طراحی شده که مخصوص پرستاران عمومی و سطح پایه است. این پرستاران در خارج تحصیل کرده و مدرک تحصیلی خود را در خارج از ایالات متحده دریافت کرده اند و متقاضی انجام کار پرستاری در ایالات متحده آمریکا هستند. به کسانی که این برنامه را با موفقیت سپری کنند گواهینامه اعطا می شود.

چگونه می توان برای CGFNS ثبت نام کرد؟

اپلیکیشن CGFNS به صورت آنلاین روی پورتال CGFNS Connect قرار گرفته است. در سامانه اینترنتی cgfns.org، گزینه Apply  یا  Login را انتخاب کنید تا به پورتال CGFNS Connect هدایت شوید. اگر در پورتال CGFNS Connect از قبل ثبت نام نکرده اید، گزینه New Users of the New Connect Portal را انتخاب کنید.

بهترین ایالت برای تقاضای Nclex کدام است؟

اگر به دنبال بهترین ایالت برای ارسال تقاضای NCLEX هستید، 5 مورد از بهترین ایالت ها در زیر آورده شده اند:

  • ایالت نیویورک
  • ایالت آیداهو
  • ایالت میشیگان
  • ایالت مونتانا
  • ایالت کلرادو
  • ایالت تگزاس

پرستاران خارجی می توانند گواهی NCLEX دریافت کنند؟

پرستاران تحصیل کرده خارجی تنها 90 روز بعد از تأیید تقاضانامه فرصت دارند تا برای NCLEX برنامه ریزی کنند.

چند ساعت در روز باید برای دریافت گواهی NCLEX مطالعه کرد؟

پس از اتمام تحصیلات پرستاری، فرصت زیادی را برای شرکت در آزمون NCLEX منتظر نمانید. بهتر است یک ماه به صورت متمرکز مطالعه کنید. به صورت روزانه 3 تا 4 ساعت مطالعه کافیست.

آیا برای پرستار شدن باید گواهی CGFNS را دریافت کرد؟

نتیجه آزمون بررسی صلاحیت قبل از شرکت در آزمون NCLEX برای برخی از انجمن های ایالتی ضروری است. اما به عنوان معیاری برای پیش بینی نحوه عملکرد هر پرستار در آزمون NCLEX به کار می رود. می توان گفت نتیجه این آزمون میزان آمادگی شما را قبل از شرکت در آزمون اصلی تخمین می زند.  

این سازمان برای ارزیابی اعتبار شما چه می کند؟

این سازمان اسناد و مدارک شما را تأیید و ارزیابی کرده و گزارش یا گواهی شما را صادر می کند. زمان تحویل گزارش و گواهی ها بسته به خدمات و کشوری که در آن تحصیل کرده اید متفاوت است. این مجموعه یک سازمان ارزیابی اعتبار بسیار معتبر و قابل اعتماد است.

مأموریت سازمان CGFNS چیست؟

مأموریت شرکت بین المللی CGFNS (که به عنوان کمیسیون فارغ التحصیلان دانشکده های پرستاری خارجی نیز شناخته می شود) خدمت به جامعه جهانی از طریق برنامه ها و خدماتی است که صلاحیت کاری مبتنی بر دانش متخصصان حوزه بهداشت و سلامت از جمله پرستاران را تأیید می کند.

(4) رای، میانگین: 5
NCLEX-CVS
مسیر ثبت نام NCLEX-CVS
NCLEX-nysed
مسیر ثبت نام NCLEX-Nysed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست