مهمترین منابع آزمون NCLEX-RN

منابع آزمون NCLEX-RN

پس از اتمام تحصیلات لیسانس پرستاری، و قبل از شروع کار به عنوان RN Licensed Nurse با آزمون NCLEX مواجه می شوید (افراد زیادی آزمون NCLEX را به عنوان آزمون RN‌ می شناسند). به همین جهت افراد زیادی به دنبال منابع آزمون NCLEX برای گذر از این مانع آخر هستند. تا در نهایت به شغل پرستاری که سالها با مباحث تئوری و عملی آن درگیر بوده اند، دست یابند.

این مرحله در عین هیجان انگیز بودن می تواند پروسه ای پر اضطراب برای داوطلبان باشد. برای موفقیت در این آزمون شما علاوه بر اینکه باید آمادگی کامل در مورد آنچه به عنوان آموزش پرستاری آموخته اید، داشته باشید. بلکه بایستی از منابع آن نیز مطلع بوده و تا حد امکان بر آنها مسلط شوید.

استفاده از منابع آمادگی آزمون خوب و مناسب، با مرور مفاهیم مهم، آشنایی شما با انواع سؤالات و توانمندسازی راهبردهای مؤثر شرکت در آن را میسر می کند. در حقیقت منابع برتر این آزمون شما را برای موفقیت در آن آماده می کنند. مطمئناً شما مشتاق هستید که سد آزمون NCLEX را به بهترین شکل ممکن پشت سر بگذارید. تا از این طریق بتوانید مجوز دریافت کرده و به عنوان یک پرستار به بیماران کمک کنید. در کنار این موضوع شما قطعا به درآمد حاصل از فعالیت تان به عنوان یک پرستار نیز نیاز دارید.

در اینجا برای دریافت تمام اطلاعات مورد نیازتان پنج مورد از بهترین منابع آزمون NCLEX  را که شامل پنج کتاب آمادگی برای شرکت در این آزمون هستند معرفی می کنیم. با مطالعه هریک از این کتاب ها می توانید به اطلاعاتی جامع ولی در عین حال ساده و قابل فهم در یکجا دست یابید. پس از انتخاب هریک از این کتاب ها در اولین فرصت مطالعه و آمادگی برای شرکت در آزمون مهم NCLEX را آغاز کنید!

Saunders Comprehensive Review for the NCLEX-RN® Examination

کتاب ساندرز آزمون RN NCLEX

کتاب بررسی جامع ساندرز نوشته لیندا آنه سیلوستری (Linda Anne Silvestri)، برای آماده شدن جهت شرکت در آزمون NCLEX بسیار مورد اعتماد است. این کتاب یک بررسی منحصر به فرد و بسیار کامل را با تاکید بر به روز بودن مطالب هر سال ارائه می دهد. با خرید این کتاب، شما به یک بررسی کامل از مفاهیم امتحان و 5200 سوال تمرینی NCLEX-RN بین سوالات موجود در کتاب و برنامه آنلاین همراه، دست خواهید یافت. این کتاب همچنین یک آزمون آزمایشی هشتاد و پنج سوالی را ارائه می کند. تمامی سوالات دارای پاسخ های تشریحی (همراه با توضیحات کامل) هستند. با مطالعه این کتاب همچنین استراتژی های آزمون و خلاصه ای از تغییرات کلیدی ایجاد شده در برنامه آزمون NCLEX-RN را دریافت خواهید کرد.

سوالات این کتاب و برنامه آنلاین همراه آن، تمامی مطالبی را که در قبولی آزمون NCLEX-RN پیش رو بسیار مهم  هستند، یادآوری می کنند. سوالاتی پایانی هر فصل کتاب برای تست درک مطلب بسیار مفید هستند. سوالات آنلاین دارای دسته بندی خاصی هستند و می توانند توسط کاربر برای جلسات مطالعه به صورت سفارشی انتخاب شوند. یک امتحان هشت و پنج سؤالی نیز طراحی شده است که همه حوزه های محتوا را به همان نسبتی که در آزمون NCLEX-RN آورده می شود پوشش می دهند.

اطلاعات کلیدی در سراسر این کتاب به عنوان یکی از بهترین منابع آزمون NCLEX، با استفاده از یادداشت‌ها و تصاویر بصری برای تسهیل به خاطر سپردن، برجسته شده اند. این کتاب با دارا بودن مطالب بسیار زیاد، کامل است، اما هدف آن این است که به وضوح و سازماندهی شده باشد تا دانش آموختگان بتوانند آن را همانطور که نوشته شده است اما با رویکرد خاص خود مطالعه نمایند.

نکات مثبت

 • با مطالعه این کتاب، دانش آموختگان می‌توانند انتظار یک بررسی کامل و جامع با مطالب زیاد را داشته باشند.
 • این کتاب شامل بیش از 5000 سوال تمرینی می شود.
 • همچنین شامل یک آزمون کاملا شبیه سازی شده به آزمون NCLEX-RN است.
 • سوالات آنلاین آن را می توان سازماندهی کرد تا اولویت های فرد در حین مطالعه برآورده شوند.
 • اطلاعات آن به روز است و در آن به تغییرات جدید در نظر گرفته شده به طور خاص اشاره شده است.

نکات منفی

 • پاسخ ها و سوالات در همان صفحه و کنار هم هستند که ممکن است هنگام مطالعه و آزمودن خویش خوشایند نباشند.
 • ماهیت کامل این کتاب ممکن است موجب گردد که مطالعه کامل این کتاب وقت زیادی بگیرد و برای کسانی که زمان مطالعه کوتاهی دارند ناکارآمد باشد.

NCLEXN RN 2020 and 2021 Exam Study Guide: NCLEX RN Examination Prep and Practice Test Questions

NCLEX RN 2020 and 2021 Exam Study Guide

این کتاب بر آماده‌سازی دانش آموختگان پرستاری برای آزمون NCLEX با مرور مطالب به شیوه‌ای ساده و مختصر، با استفاده از سوالات تمرینی، و آموزش راهبردهای تست‌زنی تمرکز دارد. در حقیقت این کتاب به خواننده کمک می‌کند آنچه را که می‌داند به کار ببرد و اضطراب امتحان نداشته باشد.

هنگامی که از راهنمای مطالعه NCLEX RN استفاده می کنید، مقدمه با یک مرور کلی و معرفی سریع شروع می شود تا شما را با آنچه در آزمون آورده خواهد شد آشنا کند. این کتاب به این دلیل در میان داوطلبان آزمون NCLEX شناخته شده است که مطالب را به وضوح ارائه و توضیح می دهد. در حقیقت زبان کتاب بیش از حد پیچیده نیست و تصاویری را برای پشتیبانی از مفاهیم ارائه می‌ کند. سوالات تمرینی آن همراه با پاسخ تشریحی ارائه شده اند تا فرصتی را برای آزمایش توانایی شما در کاربرد اطلاعات و مفاهیم فراهم نمایند.

در نهایت می توان گفت این کتاب به عنوان یکی از مهم ترین منابع آزمون NCLEX، بر اهمیت استراتژی‌های تست‌زنی که برای مدیریت زمان و کاهش اضطراب امتحان مفید است، تأکید می‌کند.

نکات مثبت

 • دانش آموختگان پرستاری با استفاده از این کتاب یک ارائه کامل، اما مستقیم از مطالب را دریافت می کنند.
 • این کتاب اضطراب امتحان را برای هر داوطلبی که احساس می‌کند استرس مانع عملکرد مطلوبش می‌شود، برطرف می‌کند.
 • در ابتدا مطالب را به وضوح مرور و در صورت تمایل به مطالعه، راهنمای روشنی برای برنامه ریزی آمادگی آزمون ارائه می دهد.
 • بررسی می کند که چه مباحثی و با چه نسبتی در آزمون خواهند آمد.

نکات منفی

 • سؤالات این کتاب به دلیل ساده تر بودن نسبت به سؤالات آزمون NCLEX-RN مورد انتقاد قرار گرفته است.

NCLEX-RN Secrets Study Guide 2021 and 2022

NCLEX-RN Secrets Study Guide 2021 and 2022

راهنمای مطالعه رازهای NCLEX-RN یک رویکرد منحصر به فرد برای کمک به دانش آموختگان پرستاری برای کسب بهترین نمره آزمون NCLEX-RN است. در یک جمله می توان گفت این کتاب، آزمون NCLEX را آموزش می‌دهد. در حقیقت این راهنما، نوید یک بررسی کامل را با مفاهیم، رویه‌ها، اصول و واژگانی می‌دهد که داوطلبان در آزمون تجربه خواهند کرد. همه مطالب تحت پوشش آن همچنین دارای خلاصه‌هایی از نکات مهم و اصلی هستند که برای بررسی سریع و ترسیم مفاهیم کلیدی طراحی شده‌اند. این کتاب نیز دارای سوالات تمرینی همراه با توضیحات کامل برای روشن شدن اصول و استدلال پشت پاسخ صحیح است.

این کتاب همچنین شامل فهرستی از مواردی است که باید در روز قبل از امتحان به آنها توجه کرد تا به داوطلب کمک کند فراتر از حد مطالعه خود، آمادگی داشته باشند. در نهایت، می توان گفت این راهنما، به داوطلب کمک می‌کند تا با تنظیم کارآمدترین برنامه مطالعه در بازه زمانی مدنظر خود، آمادگی کافی را بدست آورد.

نکات مثبت

 • این کتاب شامل یک بررسی کامل از مباحث آزمون، همراه با خلاصه هایی است که اطلاعات کلیدی لازم را برجسته می کنند.
 • همچنین شامل سوالات تمرینی می باشد که قدرت درک مطلب داوطلب را تست می کنند.
 • راهنمایی موثر برای برنامه ریزی جهت آمادگی آزمون است.
 • شامل بسیاری از نکات و استراتژی‌های تست زنی است که به‌طور خاص برای NCLEX-RN طراحی شده‌اند.

نکات منفی

 • آمادگی آزمون چالش برانگیز و کامل ممکن است برای برخی از داوطلبان جذاب نباشد.
 • اگر به دنبال بررسی دقیق محتوا هستید، یا رویکردی قابل اعتماد برای آزمون دادن دارید، ممکن است بخش زیادی از مطالب این کتاب برای شما جذاب نباشد.

NCLEX-RN Prep Plus

NCLEX-RN Prep Plusکاپلان (Kaplan) یک نام معتبر برای آمادگی آزمون است. بنابراین وقتی نام آن در کنار عنوان یکی از منابع آزمون NCLEX، آورده می شود می توانید مطمئن باشید که محتوای آن کتاب قابل اعتماد و دقیق است. با مطالعه کتاب Kaplan’s NCLEX-RN Prep Plus، به هشت فصل بررسی محتوا با سؤالات پایان فصل، همراه با پاسخ های درست و نادرست و تشریحی در کنار 220 سؤال آنلاین و همچنین بیش از یک ساعت ویدیوی مرور محتوای آزمون و دو آزمون تمرینی کامل دست خواهید یافت. استفاده از دو آزمون تمرینی می‌تواند راهی ارزشمند برای داوطلبان جهت ارزشیابی خود و پیشرفت در آمادگی آزمون باشد. یکی از نکات برجسته مروری این کتاب تفکر انتقادی است که تنظیم کنندگان آن ادعا می‌کنند در تجزیه و تحلیل سؤالات آزمون برای درک آنچه پرسیده می‌شود و بنابراین رسیدن به پاسخ صحیح مفید سوالات مفید می باشد. کاپلان همچنین تکنیک های راهنمایی را برای تسلط بر فرمت آزمون تطبیقی کامپیوتری ارائه می دهد.

به طور کلی، کتاب آمادگی آزمون NCLEX مطالبی مانند سؤالات مرور فصل و آزمون‌های تمرینی را ارائه می‌کند که در کاپلان رایج هستند. این مباحث در این کتاب با اطلاعات و مهارت های تفکر انتقادی به طور منحصر به فرد برای تسلط بر NCLEX-RN ترکیب شده اند. کاپلان رویکرد معتبر خود را برای آمادگی آزمون با دانش تخصصی پرستاری ترکیب می کند تا این کتاب آمادگی را گرد هم آورد.

نکات مثبت

 • شامل هشت فصل بررسی کامل محتوا است.
 • شامل سوالات تمرینی برای هر فصل و سوالات تمرینی اضافی آنلاین است.
 • شامل دو آزمون تمرینی (آزمایشی) می باشد.
 • گزینه هایی را برای نحوه مرور و یادگیری با محتوای درون کتابی، آنلاین و ویدیویی ارائه می دهد.

نکات منفی

 • به عنوان نکته ای منفی می توان گفت این کتاب حاوی اشتباهات گرامری و فنی است.

Mosby’s Review Cards for the NCLEX-RN® Examination

Mosbyاین منبع از منابع آزمون NCLEX، روشی برای مطالعه متفاوت از کتاب‌های آمادگی آزمون ارائه می‌کند. این مجموعه 1200 سوال به دانش آموختگان پرستاری می دهد که بر اساس ناحیه بالینی و سیستم بدن سازماندهی شده اند. جلوی این کارت‌ها سوالات تمرینی آورده شده اند و پشت آنها حاوی توضیحاتی در مورد پاسخ‌های صحیح، سطوح شناختی، مراحل پروسه پرستاری و … می باشد. سوالات در قالب‌هایی از جمله چند گزینه‌ای، پر کردن جای خالی و موارد دیگر پرسیده می‌شوند تا داوطلبان با فرمت‌های مختلفی از سوالات که در آزمون NCLEX-RN خواهند دید، آشنا شوند.

داوطلبان با این کارت ها همچنین استراتژی هایی برای بهبود مهارت های آزمون دادن، استراتژی هایی برای مدیریت اضطراب امتحان و مروری بر طرح آزمون NCLEX-RN دریافت می کنند.

نکات مثبت

 • قابل حمل بودن و مفید برای دانشجویان و دانش آموختگان پرمشغله پرستاری
 • ارائه یک آمادگی کامل شامل محتوا، استراتژی های تست زدن و نحوه مدیریت اضطراب امتحان
 • ارائه سوالات تمرینی مشابه سوالات واقعی NCLEX-RN
 • ارائه توضیحات برای پاسخ های صحیح و نادرست
 • سازماندهی سوالات بر اساس دسته بندی خاص برای سفارشی کردن تمرکز داوطلب

نکات منفی

 • بررسی مطالب موضوعی را فراتر از پاسخ به سؤالات ارائه نمی دهد.
 • شامل مطالب اضافی که داوطلبان از طریق اکثر کتاب‌ها مانند محتوای آنلاین، آزمون تمرینی یا آزمون‌های آزمایشی دریافت می کنند، نمی شود.

 

دانلود منابع آزمون NCLEX-RN

کتاب ساندرز ویرایش هشتم (لینک)

(4) رای، میانگین: 5
NCLEX-CVS
مسیر ثبت نام NCLEX-CVS
NCLEX-nysed
مسیر ثبت نام NCLEX-Nysed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست