نسل جدید آزمون NCLEX-RN

nclex-next-generation

تصمیمات درست نتیجه پرسش های درستی که می پرسیم.

  • یک آزمون جدید و ارتقا یافته NCLEX در راه است. نسل جدید آزمون NCLEX (NGN) حاوی سوالات بهتری است. این سوالات به پرستاران کمک می کنند تا مهارت تفکر انتقادی را در خود گسترش دهند و به هنگام مراقبت از بیمار، تصمیمات درستی را اتخاذ کنند.
  • NGN در حوزه محافظت از جامعه فعالیت می کند و دستیابی به بهترین نتایج برای مراجعین، پرستاران و موسسات درمانی، مهم ترین هدف این مجموعه محسوب می شود.

آزمون جدید NCLEX حاوی سوالات بهتری است!

آزمون NGN در خصوص شرایطی که بسیار به واقعیت نزدیک هستند، از شما سوالاتی را می پرسد. این شرایطی است که شما اغلب در بیمارستان تجربه می کنید. به همین خاطر نتایج این آزمون نشان می دهد که شما در شرایط خاص، چه نوع تصمیماتی را اخذ می کنید. این آزمون بر روی بر همکنش میان پرستار و بیمار، نیازهای بیمار و نتایج احتمالی، متمرکز است.

درباره ی NGN

NCSBN در تحلیل های خود از تمرین های استراتژیک انجام شده در سال های 2014-2013 نشان داده است که پرستاران در خلال مراقبت از بیماران، بیش از پیش در معرض تصمیمات پیچیده و جدید قرار دارند. به همین خاطر NCSBN یک تحقیق کنترل شده جدید را آغاز کرده است. هدف این تحقیق بررسی این امر است که آیا عناوین و مهارت های تصمیم گیری آموزش داده شده در دوره های پرستاری، برای بهبود عملکرد پرستاران در خلال مراقبت از بیماران کارآمد هست یا خیر. این برنامه و تحقیق تحت عنوان NGN شناخته می شود.

مرور کلی

NGN چندین فاز تحقیقاتی مختلف دارد که بر اساس مدل های زیر تعریف شده اند. اگر در هر مرحله، شواهدی به دست آید که نوآوری ها نمی توانند سطح کیفیت NCLEX را برآورده کنند، تمامی مراحل پروژه از ابتدا مورد بازنگری قرار خواهد گرفت.

بخش تحقیقات ویژه در آزمون NCLEX

در ابتدای ماه جولای 2017، NCSBN یک بخش تحقیقاتی ویژه را به عنوان بخشی از مجموعه NCLEX آغاز کرد. شرکت کنندگان این بخش تحقیقاتی ویژه می توانند همکاری قابل توجه و تاثیرگذاری را برای توسعه معاینات NCSBN در آینده داشته باشند. این افراد همچنین می توانند مهارت های پرستاری خود را تقویت کنند. برای شرکت در بخش تحقیقات ویژه، علاقه مندان باید در آزمون NCLEX شرکت کنند. این آزمون تقریبا 30 دقیقه به طول می انجامد و پس از آزمون معمولی اجرا می شود. توجه داشته باشید که نتایج آزمون مربوط به بخش تحقیقات ویژه، در نتایج آزمون اصلی NCLEX لحاظ نمی شود.

اگر برای شرکت در این دوره انتخاب شده باشید، در خلال امتحان یک صفحه که شروع بخش تحقیقات ویژه را نشان می دهد، برایتان نمایش داده می شود. سوالات این بخش نیز در ادامه سوالات امتحان اصلی شماره گذاری شده اند. به عنوان مثال، اگر امتحان اصلی شما حاوی 125 سوال باشد، اولین سوال در بخش تحقیقات ویژه شماره 126 را دریافت خواهد کرد. علیرغم شماره گذاری متوالی سوالات، بخش جدید هیچ تاثیری در نتایج و امتیازهای شما در امتحان اصلی NCLEX نخواهد داشت.

کاندیداها می توانند تمام پنج ساعت آزمون خود را برای تکمیل NCLEX اختصاص دهند. شایان ذکر است که تمامی سوالات آزمون NCLEX و بخش تحقیقات ویژه، تا روز آزمون، محرمانه هستند. 

لطفا به این نوشته رای دهید 🙂
NCLEX-CVS
مسیر ثبت نام NCLEX-CVS
NCLEX-nysed
مسیر ثبت نام NCLEX-Nysed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست