مواردی که لازم است درباره آزمون NCLEX-RN بدانید!

NCLEX-RN

تبریک عرض می‌کنیم! شما مدرک پرستاری خود را به دست آورده اید (یا در مسیر به دست آوردن آن هستید). اکنون در حال آماده شدن برای یک حرفه پربار و البته طولانی در حیطه مراقبت های بهداشتی هستید. اما این، تنها یک حرفه نیست بلکه یک فراخوان است و شما تقریبا آن را به دست آورده اید!

آخرین مرحله برای تبدیل شدن به یک Registered nurse شرکت در آزمون NCLEX-RN و قبولی در آن است. بدون شک این خبر برای شما یک موضوع جدید نیست. بلکه NCLEX-RN در تمام طول دوران تحصیل، در ذهن شما بوده است. ممکن است درباره این آزمون از دوستان خود، دانشجویان دیگر یا محافل آنلاین، چیزهایی شنیده باشید اما این آزمون چیزی نیست که لازم باشد از آن بترسید! اگر به اندازه کافی برای آن آماده شده اید، قطعا در روز امتحان موفق خواهید شد.

در اینجا اطلاعاتی درباره آزمون وجود دارد که برای آمادگی شما در آزمون و ورود به دنیای مجوز RN کمک کننده خواهد بود.

NCLEX-RN یک آزمون کامپیوتری تطبیقی است

برخلاف امتحاناتی که با مقیاس 0 تا 100 درجه بندی می‌شوند، آزمون NCLEX-RN یک امتحان با قبولی یا عدم قبولی است با الگوریتمی که طراحی شده تا درجه بندی نمره بر اساس حداکثر بازدهی انجام شود. زمانی که داوطلب در این آزمون شرکت می‌کند، موارد بر اساس آیتم های قبلی که داوطلب پاسخ داده است، انتخاب می‌شود. در واقع، آزمون زمانی به پایان می‌رسد که بتوان تشخیص داد آزمون دهنده به گونه ای پاسخ داده که نمره ای بالاتر یا پایین تر از حد نصاب قبولی گرفته است. این موضوع به این معنی است که داوطلبان مختلف، ممکن است تعداد آیتم های متفاوتی را پاسخ دهند و مدت زمان آزمون برای هر یک از آنها، متفاوت باشد.

شما قرار است برخی از آیتم ها را اشتباه بزنید

از آنجایی که آزمون NCLEX-RN یک امتحان تطبیقی کامپیوتری است، پس زمانی که با آیتم هایی روبرو می‌شوید که مشابه آنها را قبلا ندیده اید (یا فراتر از سطح تحصیلات و تجربه شماست)، ناامید نشوید. زیرا آیتم های این آزمون تنها بر اساس برآورد توانایی داوطلبان انتخاب می‌شود. بنابراین هر داوطلب، تقریبا 50 درصد شانس پاسخگویی صحیح به هر مورد را دارد.

ممکن است سوال اول شما نسبتا آسان باشد. با فرض اینکه به آن، پاسخ صحیح دهید،الگوریتم هوشمند آزمون، آیتم بعدی شما را به گونه ای انتخاب می‌کند که اندکی سخت تر از سوال قبلی باشد. اگر به آن، پاسخ اشتباهی بدهید، الگوریتم، پرسش بعدی شما را اندکی آسان تر انتخاب می‌کند. الگوریتم آزمون برای تعیین شایستگی داوطلب، به سمت سطوح بالاتر سختی سوالات، پیش خواهد رفت. این امر به این معنی است که شما بدون شک با آیتم هایی روبرو خواهید شد که پاسخ آنها را نمی‌دانید.

مدت زمان آزمون NCLEX-RN چقدر است؟

مدت زمان امتحان متفاوت است و کاملا به پاسخ های شما بستگی دارد. حداقل تعداد سوالات 75 عدد و حداکثر 265 سوال می‌باشد. داوطلبان حداکثر 6 ساعت زمان به علاوه دو تایم وقفه اختیاری دارند که به سوالات آزمون NCLEX-RN پاسخ دهند. در حال حاضر به طور متوسط، این آزمون دو ساعت و نیم طول می‌کشد.

محتوای آزمون NCLEX-RN

چهار حوزه اساسی، محتوای آزمون NCLEX-RN را تشکیل می‌دهند: محیط مراقبت ایمن و موثر، حفظ سلامت و ارتقای آن، یکپارچگی روانی و یکپارچگی فیزیولوژیکی.

اکثر سوالات این امتحان، چند گزینه ای با چهار گزینه هستند. با این حال، تمام سوالات، چند گزینه ای نیستند. بلکه انواع دیگری از پرسش ها مانند پر کردن جای خالی، نمودار یا شکل و سوالاتی که باید پاسخ آن را بنویسید، نیز وجود دارند. و همچنین مواردی را خواهید دید که از شما خواسته شده یک یا چند ناحیه را روی یک تصویر یا گرافیک شناسایی کنید.

چند درصد از داوطلبان با اولین بار شرکت در آزمون موفق به قبولی در آن شده اند؟

در سال 2018، میزان قبولی در بین داوطلبانی که برای اولین بار در آزمون شرکت کرده بودند، 88 درصد بود. در حالی که میزان قبولی در آن دسته از داوطلبان که با یکبار تکرار در آزمون شرکت کرده بودند، تنها 43 درصد بود!

به اطلاعات دقیق بیشتری نیاز دارید؟ درباره توزیع محتوا در آزمون NCLEX-RN بیشتر بدانید.

(5) رای، میانگین: 5
NCLEX-CVS
مسیر ثبت نام NCLEX-CVS
NCLEX-nysed
مسیر ثبت نام NCLEX-Nysed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست